11 kwietnia 2016

Moje Miejsce Działania

Ostatnio sporo się dzieje. Jeśli ktoś myśli, że z natury jestem idealnie zorganizowana, to grubo się myli. Potrzebuję do tego stosu list, paru kalendarzy i dobrych paru chwil dla siebie, by wciąż na nowo ustalać swoje życiowe priorytety. Tylko wtedy wiem dokąd zmierzam i co tak naprawdę się liczy. Ale to połowa sukcesu, druga strona medalu to pokłady sił do działania. Gdy nam na czymś zależy, tak od serca, wszystko się układa, a czas się zawsze tym psim swędem znajdzie oraz inne obowiązki ze sobą pogodzi. Gdy musimy jednocześnie ciągnąć rzecz, która nad nami wisi, trochę nie z naszego wyboru i nie ma od niej ucieczki, energia przygasa i tylko poczucie obowiązku jakoś pcha sprawę do przodu. Jestem trochę w zawieszeniu, bo już wiem, że to będzie rok zmian i mam masę pomysłów do zrealizowania, ale jednocześnie muszę się maksymalnie spiąć, by zamknąć pewien projekt do końca. W takich przypadkach trzeba jeszcze lepiej zarządzać swoim czasem, by mieć jednocześnie siły do działania i nie zaniedbać innych, równie ważnych obowiązków. Siedzę więc i dumam jak to wszystko ze sobą pogodzić, ale przynajmniej w sympatycznej scenerii. Tu przy tym białym sekretarzyku obmyślam plan działania na przyszłość. :) Mam nadzieję, że przyniesie mi szczęście. :)
Ponieważ w tym roku nie jestem wstanie wygospodarować tak dużo czasu na wielkie domowe porządki, idę zasadą małych kroków i sukcesywnie ogarniam małe przestrzenie. Przy okazji częstszego siedzenia przy sekretarzyku, w przerwie na kawę zrobiłam w szufladach porządki. Zajęło mi to może z 15 min, ale już mam to z głowy. 
W domu sukcesywnie jest mniej przedmiotów, a wszystkie pozostałe mają swoje określone miejsce. Dzięki temu naprawdę łatwiej utrzymać porządek i sprzątanie nie zajmuje aż tyle czasu. Moja asystentka.


Pozdrawiam Was serdecznie i do napisania (z tego miejsca) już niebawem. :)
SHARE:

14 komentarzy

 1. No tak, jak się ma miejsce do pracy, które cieszy, jest dobrze zorganizowane, praktyczne i estetyczne, to nawet mało przyjemna praca idzie jako tako :) Ja jestem zwolenniczką większego blatu (na szerokość musi zmieścić się laptop i blok oA4 ;) ale każdy potrzebuje czegoś innego. Bardzo podoba mi się ilustracja z liskiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne i bardzo klimatyczne miejsce, mam nadzieję że w moim nowym miejscu zamieszkania znajdzie się też taki mój własny kąt, moja przestrzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczny sekretarzyk, czy mogę prosić o informację gdzie go kupiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupiłam w sklepie stacjonarnym z przecenie, ale można poszukać w sieci chociaż nie wiem czy za taką cenę

   Usuń
 4. Piękny jest, ten sekretarzyk, ja mam swoje biurko, na którym jest wieczny bałagan ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gusiu skad ten dywan? Ostatnio byłam w ikei i cos chciałam wybrać ale niestety nic w oczy mi sie nie rzuciło 😕

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wykładzina comfort (kupiona lata temu więc nazwy nie jestem w stanie podać)

   Usuń
 6. To musi być strasznie męczące tak ciągle planować i żyć wg listy...
  A gdzie miejsce na spontaniczność i "carpe diem"? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest na to miejsce w niektorych sferach w życiu osobistym, w zawodowym "carpe diem" zazwyczaj kiepsko się kończy. ;)

   Usuń
 7. Święta racja! I znów jesteś taka tajemnicza:)A może chociaż trochę zdradzisz nam swoje plany?

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny sekretarzyk! a tak z innej beczki,napisz proszę,czym macie zabezpieczone barierki u szczytu schodów,dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja trzymam kciuki, że plan przyniesie dużo dobrego. Ja też należę do ludzi, którzy planować lubią i nie męczy mnie to, a wręcz przeciwnie ja to lubię. Dobrze się czuje z planem na przyszłość:) Pozdrawiam cieplutko,

  Suzi, merelysusan.blogspot.com,
  ilustracje, malowanie akwarelą, wnętrza

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałam tyko napisać że twój post poprawił mi humor i dziękuje Ci za to

  OdpowiedzUsuń

© Magiczny Domek. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig