01 września 2016

Offroadowy Offline

Kochani, zapowiadam 2,5 tygodniową przerwę w publikacjach na blogu, gdyż jedziemy na upragnione wakacje! :) Tym razem troszeczkę dalej, bo do naszej ukochanej Chorwacji. Na tak długim wyjeździe nie byliśmy od 6 lat, więc bardzo przyda nam się taki pełnowymiarowy odpoczynek. Dlaczego Wam o tym pisze? 
Przez moment zastanawiałam się czy "zabrać" Was ze sobą i na bieżąco przedstawiać Wam relacje z wyjazdu, oczywiście w formie pamiętnika, ku pamięci dla nas, mieszkańców Magicznego Domku. Jednak stwierdziłam, że potrzebujemy odpoczynku pełną parą! 

Codziennie oddziałuje na nas tysiące bodźców. Reklamy, wiadomości, internet, komentarze i opinie innych. Moja głowa już od kilku tygodni jest mocno przeciążona nadmiarem wiadomości. Ja nawet nie chce czytać nowych artykułów i poszerzać wiedzy o świecie! Basta! Głowa już pęka od nadmiaru słów, wydumanych problemów, godzin spędzanych na rozmowach o niczym. Taki fast food dla oka i ucha. Niestety tak jest nie tylko w sieci i wirtualnym świecie, ale problem dotyczy również ludzi, których spotykamy na co dzień.  
Zatęskniłam za wakacjami z dzieciństwa, gdy do domu dzwoniło się co kilka dni z budki telefonicznej. Nie było internetu i nie było się dostępnym non-stop na Facebooku, Messengerze, Skypie i WhatsAppie. Ludzie oczekują od nas nieustannej dostępności, a ja chcę być wreszcie offline! Przez ten krótki czas nie martwić się problemami innych, nie szukać inspiracji, nie wiedzieć co się dzieje na świecie i jaki płaszcz będzie modny pod koniec września. A telefonu używać tylko do robienia zdjęć. Pragnę z całego serca zapomnieć o bożym świecie z moimi najbliższymi - Panem Poślubionym i Marysią. :) Jedziemy do malutkiej, spokojnej miejscowości i będziemy jeść zdrowe owoce morza, spacerować, czytać książki, zwiedzać (bez pośpiechu) i kąpać się w morzu. 
Przez ten czas nie będę mogła odpowiadać Wam na komentarze i prywatne wiadomości, ale obiecuje, że po powrocie pojawi się dużo świeżych postów! :) Oczywiście pojawią się jakieś migawki na Instagramie, ale to raczej przy okazji, gdy złapiemy jakąś sieć, bo przez większość czasu będziemy offline! :)

Ściskam Was z całego serca i wracam do końcówki pakowania. Wyruszamy za parę godzin!

Wasza załoga Magicznego Domku!

SHARE:

21 komentarzy

 1. Bardzo dobrze Cie rozumie, odpoczywajcie pełną parą!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bawcie sie dobrze i odpoczywajcie☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Wypoczywajcie jak najlepiej! Należy się. Pozdrawiam Was serdecznie :)
  (chociaż szkoda, tak długo bez wpisów) ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale fajnie że Magiczny domek jedzie na wakacje tam gdzie my i w tym samym czasie. Oby pogoda dopisała!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazdroszczę, też potrzebuję takiego odpoczynku :) Udanych wakacji! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. i bardzo dobrze!!!!!! udanych wakacji..choć będę tęsknić...AGA

  OdpowiedzUsuń
 7. I bardzo dobrze! Taki reset jest jak najbardziej wskazany, człowiek od razu nabiera dystansu :) Ja nawet będąc tutaj, na miejscu, wiem tyle, co usłyszę w radio, całej reszty nie czytam, nie oglądam, nie potrzebuję tego.
  Udanych wakacji! i wielu inspiracji ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Juz się ciesze na te nowe pomysły i mase inspiracji przywiezionych z dalekiego kraju!
  Bawcie się dobrze
  Kasia ❤

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę, że Chorwacja w tym roku wielu rodaków urzeka :-) udanych wakacji!

  OdpowiedzUsuń
 10. świetna decyzja!udanych wakacji, kochani

  OdpowiedzUsuń
 11. Udanych wakacji, ja wczoraj wróciłam z dwu miesięcznego wypoczynku z Ustki ( dobrze mieć rodziców nad morzem ). Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Szkoda... ;) udanego odpoczynku i czekamy na kolejne nowe artykuły o aranżacji domu! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Udanych wakacji i odpoczynku! Reset przydałby się i mi. Off całe media...

  OdpowiedzUsuń
 14. Taki offline jest czasami bardzo potrzebny.
  Udanych wakacji!

  OdpowiedzUsuń
 15. Baw się dobrze na wyjeździe :) Z niecierpliwością czekam na nowe wpisy te typowo jesiennie.

  OdpowiedzUsuń

© Magiczny Domek. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig