piątek, 10 czerwca 2011

Okiennice

Wczesnym rankiem leciutko prześwituje przez nie słońce, które smyra Cię po nosie. Czas wstać i otworzyć okiennice budząc dom ze snu. 
Ich poranne skrzypnięcie zawsze będzie kojarzyło mi się z tym miejscem. Odchylasz oburącz okiennice, wiatr wita Twoją twarz a Ty zapraszasz słońce do swojego domu. Te kilka pierwszych sekund aż łaskocze Ci myśli. Widzisz skąpane promieniami pomarańczowe dachy a w oddali bezkresne morze. Cudowny widok!
Tu o wiele lepiej mi się wstaje, gdy wiem, że zaraz rozpocznie się ten poranny rytuał. Okiennice mają coś w sobie magicznego.Okiennice zawsze przykuwały moją uwagę. Czasami myślę, że okna są oczami domu, które w nocy są przymknięte drewnianymi powiekami. 
Podziwiam ich piękno i różnorodność w naszym miasteczku.Zauroczona ich pięknem, nie mogłam nie zabrać ich namiastki do Magicznego Domku. Na targu staroci wypatrzyłam stoisko z rękodziełami. Od przemiłej Pani kupiłam malowanie na ceramicznych płytkach maleńkie obrazki przedstawiające okiennice. Pełnia szczęścia. 
A w głowie plan na zmiany w domku po powrocie.


SHARE:

7 komentarzy

 1. O rany!
  Uwielbiam francuskie okiennice. Są takie eleganckie i dostojne i cudownie rozpraszają światło.Ach!
  Gdyby w naszym kraju mogły takie być. Zmienić klimat bym chciała...Od ręki!
  Uściski!

  OdpowiedzUsuń
 2. Francuskie okiennice to jest to! uwielbiam:)))
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekne widoki, jestem coraz bardziej oczarowana Francją.:)jest niesamowita, a zdjecia oddaja jej urok w 100 %.Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Okiennice darzę równie wielką miłością jak Ty. Niestety nieodwzajemnioną. :( Mieszkam w bloku ale jak już wygram w totka (:D :P) to kupię sobie domek kryty wiórem osikowym i z okiennicami w serduszka... :-))
  Będę częście wracać do tego wpisu, by poczuć choć namiastkę ich uroku. :-)
  Pollyanna

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimi - Widuje domy z okiennicami w Polsce. Myślę, że zastosowanie ich u nas tez ma swoje uzasadnienie. Np. u nas w Magicznym Domku większość pomieszczeń jest od południa i w upalne lato okiennice by się przydały. No ale gdzie okiennice na 2 piętrze w kamienicy. :) Ale jeśli kiedyś będę miała domek to okiennice na bank! :)

  Ola_83 - okiennice górą! :)

  Olga - ciszy mnie to, że również czujesz ten czar i urok. Naprawdę można się zakochać.

  Pollyanna - o widzę, że gramy o tę samą stawkę. ;) Dom i kawałek ziemi by moim marzeniem od zawsze. Ale z marzeniami trzeba uważać...bo się spełniają. Tego nam życzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Własnie zaczynam przygodę z Twoim blogiem. To pierwszy raz kiedy zaczęłam czytać wpisy od najstarszych ale chciałam poznać duszę Twojego domku. Uwielbiam takie
  stare kamienice z historią w tle.
  Tylko pozazdrościć.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Okiennice są cudowne, mają w sobie coś takiego, że od razu robi się cieplej na serduszku,są takie tajemnicze i romantyczne :). Ja niestety również nie mam możliwości zamontowania ich u siebie bo mieszkam w bloku ale mam działeczkę z malutkim domeczkiem. W prawdzie na ogródkach działkowych ale to zawsze coś, od dawna rozglądam się za okiennicami do moich małych okienek, nawet nie muszą się otwierać, żebym chociaż mogła na nie popatrzeć.

  OdpowiedzUsuń

© Magiczny Domek. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig