29 lipca 2016

Hirameki - Wyniki Konkursu

Kochani, nareszcie ogłaszam wyniki rozdania i konkursu. Czekałam na ten moment, by mieć swobodny wieczór i móc przeczytać po raz kolejny Wasze przepiękne komentarze pod postem Żyj Uważnie (klik). To niesamowite, że czytelnicy Magicznego Domku są tak wrażliwi i wiedzą co w życiu jest najważniejsze. Czytając Wasze komentarze przeszłam swoistą terapię. Dziękuję Wam za to! Chcę żebyście wiedzieli, że każdy Wasz komentarz jest dla mnie na wagę złota. I chociaż tak strasznie ubolewam, że nie zawsze starcza mi czasu na takie rzetelne odpisywanie, to staram się jak tylko mogę. Niektóre komentarze, maile czy wiadomości prywatne zrobiły na mnie ogromne wrażenie, że nie raz wracam do nich myślami. Niektóre Wasze nicki czy nazwiska pamiętam bardzo dobrze, bo piszecie często i ja już Was kojarzę! :) Jakie to szalenie miłe! Niestety zawsze jestem ta gorsza, bo nie mogę się odwdzięczyć w takim samym wymiarze. Jestem jedna, a Was tak dużo. Ale dziękuję po stokroć, bo to dla naszego Magicznego Domku bardzo ważne, że jesteście!
I chociaż tak strasznie nie lubię wybierać z wielu cudnych komentarzy tylko dwóch (no przynajmniej są dwie wygrane!) ;) to musiałam jakoś wziąć to na swoje barki. :) 
Wygrana ląduje do poniższych komentarzy:

AniaManiA napisała:

Tu mama wielodzietna, niestara - niemłoda. Zasady do równowagi w życiu wyznaczają mi poniższe literki:
H jak higiena fizyczna ( co jest chyba naturalne i oczywiste ) i psychiczna ( oddech myślowy łapię na parokilometrowych wędrówkach do i z pracy ) żywienia ( bo człowiek je aby żyć, zdrowe odżywianie to zdrowe nawyki)
A jak aktywność - mam dzieci, ale mam też czas na trochę ruchu, pokochałam jazdę konną i zaraziłam pasją dzieci, biegam gdy mam czas, chodzę pieszo bez względu na pogodę ( chyba, ze jest burza z piorunami )
R jak relaks - wieczór z książką lub jak kto lubi, relaks być musi, u mnie kuriozalnie relaks następuje wczesnych rankiem z kubkiem kawy i książką, gdy dom śpi , a ja mogę kontemplować ciszę
M jak miłość - tu też rzecz oczywista - bez miłości jest pusto i niewyobrażalnie dla mnie, miłość buduje i daje siły do działania
O jak odkrywanie - i tu nie chodzi o nowe przestrzenie ale odkrywanie siebie i innych
N jak nowe wyzwania - to lubię, bo to mnie napędza, przy dzieciach nowych wyzwań jest bez miary,a do tego sama lubię popróbować czegoś nowego
I jak inspiracja- natchnienie i zapał twórczy - trochę dla mnie forma relaksu bazgrolenie, malowanie, wymyślanie, przestawianie, gotowanie, próbowanie i tak bez końca bez nudy i stagnacji
A jak asertywność - tego tłumaczyć nie potrzeba:) bo to ważne i warto w sobie wypracować tę cechę, bo po prostu ułatwia życie:)

Wszystkie te literki zastosowane w życiu układają się w jeden wyraz HARMONIA. I takie harmonii pomiędzy sobą i światem, sobą i sobą, sobą i innymi ludźmi wszystkim szczerze życzę:)

oraz

Agnieszka napisała:

Dla mnie żyć uważnie oznacza żyć świadomie swoich potrzeb i swoich najbliższych i wychodzić im naprzeciw. A dokładnie chodzi o to żeby umieć przede wszystkim wsłuchać się w siebie i swoje potrzeby. Teraz jest o to bardzo trudno ponieważ każdy wpatrzony jest w cudze życie albo to telewizyjne albo członków swojej rodziny lub znajomych i w pewnym momencie zaczyna żyć dążeniami i pragnieniami tych ludzi zapominając na czym jemu tak naprawdę zależy. Taki przykład z mojego życia - podzielę się nim z Wami - kiedyś marzyłam aby co roku lecieć na ekskluzywne wakacje z dziećmi, bardzo do tego dążąc i irytując się gdy coś stawało na drodze do tego celu. Aż uświadomiłam sobie że ja najlepiej czuje się u siebie w domu, tutaj mam ekskluzywne wakacje z pysznym jedzeniem, pralką, wanną, dużym tarasem, ciszą i zielenią w około i że to moje maksimum szczęścia, więc po co się szarpać stresować drogą i płaczem dziecka w aucie, skoro tu jest nasze miejsce i najlepsze wczasy. To tylko jeden taki przykład ale uważne życie to dla mnie wybieranie spośród całej palety najróżniejszych zajęć i czynności tylko te na których NAM właśnie zależy a nie koleżance czy mamie. Ograniczając się do np. zabawy z dzieckiem, pójścia do pracy, ćwiczeń fizycznych czy ugotowania dobrego obiadu jesteśmy w stanie zrobić to lepiej i bez nerwów jeśli mielibyśmy np. jeszcze oglądnąć bez sensu jakiś program telewizyjny. Jeśli np. nie jest nam potrzebny samochód czy basen w ogrodzie to nie kupujmy go tylko dlatego że sąsiad ma. Kupmy sobie rower i cieszmy się pędem wiatru na naszej twarzy ;) Bądźmy z deka egoistami bo świat i tak potrafi dać nam w kość ;)

Gratulacje ogromne i proszę dziewczyny o napisanie do nas na magicznydomek@gmail.com i podanie swoich adresów.

A ja idę jeszcze raz przeczytać wszystkie komentarze, bo tak bardzo lubię do nich w wracać i kilka (nie tylko te wybrane) biorę sobie głęboko do serca! 

Do napisania! :*
SHARE:

3 komentarze

 1. Gratuluje wygranym nagrody i spełnienia w życiu :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie powiedziane/napisane. Również gratuluję :)

  Puchowa czapka blog

  OdpowiedzUsuń
 3. Gusiu, ja już myślałam, że Ty zapomniałaś o tym konkursie :) Serdecznie gratuluję dziewczynom wygranej. Też zwróciłam uwagę na te komentarze.

  OdpowiedzUsuń

© Magiczny Domek. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig