10 grudnia 2017

Bożonarodzeniowy Wieniec

Wczoraj spędziłam cudowny czas na świątecznych warsztatach, na których uczyliśmy się jak wykonać bożonarodzeniowe wianki. Jako mama dwójki dzieci, wiem, że taki czas dla samej siebie jest niezwykle ważny. Mogłam się zrelaksować, zapomnieć o bożym świecie, a przy okazji wyżyć się artystycznie i stworzyć coś w klimacie świąt dla Magicznego Domku. Panowała fantastyczna atmosfera z niezwykle klimatycznym miejscu. Zawsze marzyłam, by nauczyć się pracy z kwiatami i roślinami i myślę, że o nie ostatnie tego typu warsztaty. Cudownie spędzony czas!Czas wrócić do szalonej rodzinki z Magicznego Domku. :)


Wieniec na drzwiach Magicznego Domku! Myślę, że prezentuje się bardzo ładnie! ;)

Ponieważ święta kolejny rok zapowiadają się zielone, aranżacja stołu i ozdób w domu będzie utrzymana w leśnym, naturalnym klimacie. W bożonarodzeniowym wianku również chciałam użyć naturalnych barw i materiałów. Mniej u nas bieli i czerwieni czy srebra, ponieważ taka kolorystyka nie pasuje do naszego widoku za oknem. :) To będą magiczne, leśne święta.

Do napisania już jutro kochani! :*
SHARE:

18 komentarzy

 1. Piękny jest Twój wieniec! Jak go przyczepiłaś do drzwi? Pozdrawiam- Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealny! Te złoto-czerwone to takie Coca cola :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gabrysia odwracająca się w stronę mamy...Ech nic dodać. Dla tego zdjęcia warto było wybrać się na warsztaty, co tam wianek.

  OdpowiedzUsuń
 4. klimat jaki panował na tych warsztatach taki bardzo do waszego domku pasujący...ciasto, piekne filiżanki i takie ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wianek jest piękny, ale Ty po prostu kwitniesz dziewczyno 😍 ślicznie Ci w tych spietych włosach 😘

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny wieniec :) Idealnie wpasowany w klimat Waszego Magicznego Domku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wieniec jest prześliczny!Czy ktoś wie jak można taki wieniec przymocować do drzwi?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale super! Bardzo spodobały nam się te wieńce! Tak bardzo, że Milenka nawet jeden sama zaplotła - poobcinała naszą sztuczną choinkę i drutami połączyła obcięte gałązki w prawie zupełnie całkowicie okrągły wieniec tylko trochę krzywo jajowaty na rogach! Powiesiła go na drzwiach, wyglądał wprost uroczo, aż żeśmy się trochę z tego szczęścia spłakały! A potem poszłyśmy na spacer - byłyśmy tak podekscytowane, że całą drogę rozprawiałyśmy jak najęte o świątecznych ozdobach! Ale najwięcej o naszym pięknym wieńcu!

  Po jakimś czasie wróciłyśmy do domu (Milenka bardzo zziajana, bo ona więcej gadała) a tu wieńca nie ma! Co się stało!? Ukradli pewnie bo taki był piękny! Ale okazało się że nikt nie ukradł wieńca - wieczorem się wszystko wyjaśniło - to Tatuś go sobie pożyczył!!! Poszedł z nim na spotkanie z kolegami z wojska! Powiedział, że dawno nie miał tak dobrego maskowania na hełm! Podobno przez pół spotkania z kolegami pozostał niewykryty! Zdradziło go dopiero psyknięcie otwieranej puszki piwa wojak! Tatuś mówi że w wojsku był bardzo dobry w kamuflażu i to do tego stopnia, że czasem sam siebie nie umiał wykryć!

  Pozdrawiamy,
  Siostry Matylda i Milenka Boczek

  OdpowiedzUsuń
 9. Super pomysł, wianek piękny.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny pomysł z tymi warsztatami. Wieniec piękny - łączy w sobie wszystko to, co naturalne... Takie lubię najbardziej!

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam wrażenie ze znam Cię, jak byś była moja sąsiadka, choć dzieli nas z 300 km. Ja jestem po szkole ogrodniczej i ukończyłam kurs florystyczny. W każde święta własnoręczny wianek wita nas u progu domu a na stole wigilijnym pachnie swierkowy, świąteczny stroik. A czerwień występuje zawsze na Święta, choć na codzień jej nie lubię. A jeszcze ta satysfakcja z własnoręcznych dekoracji, bezcenna.

  OdpowiedzUsuń
 12. Byłam kilka razy na takich warsztatach w Trójmieście. Wpisowe symboliczne lub brak, wieczór wspaniały, efekt, jak u Ciebie - fantastyczny :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękny wieniec masz talent ale z tego co czytałam to siostry Boczek dopiero potrafią wieniec zaplesc 😂😂😂😂😂

  OdpowiedzUsuń
 14. Ileż radości daja rzeczy, które sami tworzymy. Piękny wianek! U nas tez juz wisi. Nasz świeci 😄 a za kilka dni powstaną kolejne. Pachnące Świerkiem

  .

  OdpowiedzUsuń

© Magiczny Domek. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig