03 grudnia 2017

Grudniowe Dni z G. "Ubieranie Choinki"

SOBOTA

Nadszedł upragniony weekend, chociaż zapowiada się bardzo intensywnie, to mam nadzieję, że przyniesie trochę wytchnienia.

Budzimy się w wyjątkowych nastrojach, bo dziś w planach mamy ubieranie choinki. Czekałam na ten moment cały rok! :)


Nasze poranki, jakże cenne, gdy są nieśpieszne. Kiedy jestem pochłonięta ścieleniem łóżek, Marysia "czyta" książeczki. Serce rośnie, gdy patrzę, jak ona je lubi!


Omlet z płatków owsianych zawsze serwowany przez najlepszego kucharza w domu.


Otwieramy kalendarze, z głośnika lecą świąteczne piosenki i zaczynamy!


Tańce i ubieranie choinki. Nasz cudowny czas spędzony razem.
Z różnych powodów nie mamy prawdziwej choinki, ale paradoksalnie ma to swój oldschool'owy urok. Przez lata towarzyszy nam ta sama choinka, która "zimuje" latem na strychu, by w grudniu się obudzić. To nie coroczny nowy gość, tylko ta sama identyczna choinka, którą Marysia pokochała. Zawsze ma ten sam wygląd i kształt, a zwierzaki nam jej nie zjedzą i ciepło z kominka jej nie wysuszy. ;)

Pan Poślubiony przygotowuje pyszny obiadek i odwiedza nas mój brat. Potem idziemy do rodziców i ścinam mu włosy. (ścinam regularnie brata, mojego tatę i Marysię, bywało też, że Babi i moją mamę a nawet kiedyś zdarzyło się, że Pana Poślubionego - można powiedzieć więc, że jestem domową fryzjerką) ;)Potem jadę na szybkie zakupy, rozpakowuje je i ogarniam kuchnię.


Marysia z Tatą jadą na spotkanie rodzinne. Tak bardzo żałuje, że nie mogę być z nimi. :(


W tym czasie razem z Anią mamy spotkanie odnośnie projektu. Gabrysia zazwyczaj super asystentka, dziś jest w fatalnym nastroju. Zęby idą! Na szczęście klienci bardzo wyrozumiali. ;)


W tym czasie moi kochani są i w restauracji i na jarmarku świątecznym. :)
Z ciocią Edi i z babciami.Po spotkaniu usypiam Gabrysię i jedziemy z głodną Anią i Edi na późną kolację. :)Aby zdążyć, piszę wczorajszego posta w uroczym towarzystwie naszych wieczornych gości. :)


Ależ wypełniony po brzegi dzień.
Do jutra kochani. Dobranoc.
SHARE:

7 komentarzy

 1. Takie dni są fajne, człowiek czuje się spełniony że została wykorzystana każda sekunda:) a cóż to za projekt?

  OdpowiedzUsuń
 2. Super świąteczny klimat. Zainsprowalas mnie tymi przygotowaniami i już dziś wypisałam wszystkie kartki świąteczne, czekają tylko na zaadresowanie i wysłanie. Pozdrawiam Cię ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam świąteczne wpisy :) u mnie w domu też powoli się świątecznie robi :) Na drzwiach wisi już wieniec bożonarodzeniowy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z Ciebie to taka mróweczka jest chyba :) Cięgle coś robisz i coś się dzieje ! Super że tak to umiesz pogodzić i się wyrabiasz ze wszystkim :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny klimat. Twoje wpisy to dla mnie taki kalendarz adwentowy ;) Gdzie mogę dostać świecznik adwentowy taki jak w stoi i Was na pianinie? Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. No i doczekałam się reakcji męża: widzisz, można już mieć choinkę, można? Tyle tylko, że on już marudzi od połowy listopada...nawet zaproponowałam mu zatrudnienie w obi - tam już od października będzie wśród bombek choinkowych�� A tak wogóle - jak zawsze robi się ciepło jak się patrzy na Was... Wszystko takie dobrane, ale normalne, bez jakiegoś spinania się...
  Pasuje w Waszej rodzince wszystko. Jesteście jak filmowa " marchewka z groszkiem... Życzę Wam dużo dobrego, wspaniałch przedświątecznych chwil��

  OdpowiedzUsuń
 7. Bosko, jak zawsze :) Gusiu, można zapytać czym się zajmujesz zawodowo?

  OdpowiedzUsuń

© Magiczny Domek. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig