11 kwietnia 2011

Piękne książki ilustrowane (archiwum grudniowe)


Dom bez książek jest jak ciało bez ducha. Można się wiele dowiedzieć o człowieku po zawartości jego biblioteczki.

Chcę Wam przedstawić trzy książki, które nie tylko służą do czytania, ale też przyjemnie się je ogląda. Mają wyjątkowe wydania, przepiękne ilustracje. Dwie z nich są magiczne, a jedna jest wyjątkowo pomysłowa.

Pierwsza pozycja to "Starożytna mądrość chińska" Piotra Plebaniaka. Książka opatrzona licznymi zdjęciami, kaligrafiami i ilustracjami. Jest przeglądem i tłumaczeniem najpiękniejszych i najbardziej znanych sentencji i cytatów występujących w chińskiej literaturze. Książka dająca do myślenia.
 Druga pozycja jest dla mnie szczególna. To wyjątkowe wydawnictwo "Alicji w Krainie Czarów i Po drugiej stronie Lustra" Lewisa Carrol'a pamietam z czasów dzieciństwa. To Magiczny świat Dušana Kallaya - wybitnego słowackiego ilustratora, który miał znaczący wpływ na mój gust i światopogląd i rozwój wyobraźni.

Marzę też o wydaniu "Baśni Andersena", które zilustrował wraz ze swoją żoną Kamilą Štanclovą Dušan Kállay. Praca nad ilustracjami trwała cztery lata!
 
Następna książka to ciekawa pozycja dla wszystkich lubiących instrukcje. 'Zobacz jak sobie radzić - 500 instrukcji na różne okazje' to encyklopedia człowieka współczesnego z przymrużeniem oka. Śmieszne ilustracje i zaskakujące tematy.


SHARE:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

© Magiczny Domek. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig